فرمانداری شهرستان خرم آباد
1398/11/12
محدوديت ايجاد ستادهاي انتخاباتي ازميدان امام تاپل انقلاب خرم‌آباد محدوديت ايجاد ستادهاي انتخاباتي ازميدان امام تاپل انقلاب خرم‌آباد
جعفر طولابي امروزشنبه در همايش توجيهي داوطلبان يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي خرم آباد در سخناني با تاكيد بر اهميت، حساسيت انتخابات و جايگاه مجلس شوراي اسلامي در قانون اساسي، اظهار داشت: بايد دست به دست هم دهيم و با همكاري اركان برگزاري انتخابات و نامزدهاي انتخابات، بستر و زمينه مناسب براي برگزاري انتخاباتي سالم و توأم با امنيت، آرامش و مشاركت حداكثري مردم فراهم آوريم.

44 نامزد در صحنه انتخابات مجلس خرم‌آباد

وي با تاكيد بر اينكه اين امر با اجراي قانون محقق مي‌شود، تصريح كرد: در برگزاري انتخابات مبنا و مسير كار بايد قانون و مقررات باشد.

فرماندار مركز لرستان، يادآور شد: بستر مناسب برگزاري انتخابات در حوزه انتخابيه شهرستان‌هاي خرم آباد و چگني فراهم است، در كمال بي طرفي و با حفظ امانت داري اين بستر تا به حال فراهم شده و با كمترين حاشيه و تنش در اين دوره به استقبال روز برگزاري انتخابات خواهيم رفت.

طولابي در ادامه سخنان خود با اشاره به اينكه در حوزه انتخابيه شهرستان‌هاي خرم آباد و چگني در حال حاضر 44 نفر به عنوان نامزد انتخابات در صحنه حضور دارند، افزود: در حوزه شهرستان خرم آباد و به منظور تسهيل در حضور مردم در پاي صندوق‌هاي رأي به تعداد صندوق‌ها اضافه شده است.

وي، بيان داشت: در اين دوره از انتخابات مجلس شوراي اسلامي در شهرستان خرم آباد 301 شعبه ثبت نام و اخذ رأي پيش بيني كرده ايم كه 185 مورد از آنها ثابت و 116 مورد نيز صندوق سيار هستند.

فرماندار مركز لرستان، گفت: در مجموع در كل حوزه انتخابيه خرم آباد و چگني 362 شعبه اخذ رأي داريم.

طولابي با تاكيد بر اينكه زمان رسمي تبليغات انتخابات در اين دوره از انتخابات، از روز 24 بهمن ماه آغاز و به مدت يك هفته ادامه خواهد داشت، گفت: 24 ساعت قبل از برگزاري انتخابات، فعاليت تبليغاتي ممنوع خواهد بود و همه ستادها بايد تعطيل و جمع آوري شوند.

نامزدهاي انتخابات از ايجاد كاروان‌هاي تبليغاتي جلوگيري كنند

وي در ادامه سخنان خود با بيان اينكه از نامزدهاي انتخابات مجلس تقاضا داريم كه به مسئولان ستادها و طرفداران خود به طور حتم مسائل قانوني را تاكيد و توصيه كنند، افزود: همچنين طبق قانون، بايد مسئولان ستاد انتخابات كانديداها به فرمانداري‌ها و بخشداري‌هاي حوزه انتخابيه به صورت مكتوب تا 15 بهمن ماه معرفي شوند.

فرماندار مركز لرستان با اشاره به اينكه طبق قانون، در مركز هر شهرستان و بخش نامزدهاي انتخاباتي مي‌توانند ستاد تشكيل دهند و در شهرهايي كه داراي شهرداري‌هاي مختلف هستند در هر منطقه هر نامزد مي‌تواند يك ستاد را راه اندازي كند، گفت: آدرس اين ستادها را از قبل بايد به فرمانداري اعلام كنند.

طولابي همچنين با اشاره به ايجاد محدوديت‌هايي براي ايجاد ستادهاي انتخاباتي، گفت: در اين راستا ايجاد ستاد از ميدان امام (ره) تا پل انقلاب خيابان اصلي و خيابان‌هاي فرعي منتهي به اين مسير اصلي ممنوع اعلام شده است.

وي با بيان اينكه در ايام تبليغات و بر اساس قانون هر گونه ديوار نويسي در سطح حوزه انتخابيه به هر شكل و شيوه‌اي ممنوع است، تصريح كرد: همچنين راه اندازي هر گونه كاروان تبليغاتي خودرويي و يا نيروي انساني در سطح حوزه انتخابيه ممنوع است.

فرماندار مركز لرستان، بيان داشت: نصب بلندگو در مناطقي خارج از ستادهاي انتخاباتي ممنوع است، نصب پوستر و آثار تبليغاتي در ابعاد قانوني كه اعلام شده مجاز است، عكس و تصوير نامزدها در ابعاد 10 در 15 مجاز است، نحوه تبليغات و بيان ويژگي‌هاي تبليغاتي كانديداها صرفاً بر اساس توانمندي‌ها، برنامه‌ها و سوابق كانديداها بايد باشد و از بيان مسائل مربوط به ديگر كانديداها نيز بايد پرهيز شود.
تعداد بازدید : 146
Powered by DorsaPortal