معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعي
اخبار
1396/08/19
معاون سياسي امنيتي استانداري لرستان: تعزيرات حكومتي ياريگر مردم است معاون سياسي امنيتي استانداري لرستان: تعزيرات حكومتي ياريگر مردم است
معاون سياسي امنيتي استانداري لرستان گفت: اقتصاد و اشتغال دغدغه جامعه امروز ماست.

دكترحبيب‌الله خجسته‌پور درمراسم تجليل از نمايندگان جامعه صنفي بازار كه به مناسبت بيست و سومين سال تاسيس سازمان تعزيرات حكومتي برگزار شد با تسليت ايام اربعين حسيني اظهار داشت: يكي از دغدغه‌هايي كه جامعه امروز با آن دست به گريبان است اشتغال و اقتصاد است.

وي ادامه داد: مقام معظم رهبري طي ساليان اخير بارها درنامگذاري مختلف سال تاكيدات خاص و ويژه‌اي نسبت به مباحث اقتصادي، توليدي و اشتغال داشتند.

معاون سياسي امنيتي استانداري لرستان گفت: لازمه رسيدن به نقطه مطلوب در حوزه توليد و اشتغال اين است كه به صورت كلي و جامع به اين مهم توجه شود.

خجسته پور با تاكيد براينكه عوامل مختلفي در بازار، توليد و اشتغال دخيل هستند، اضافه كرد: انتظاري كه مردم از دولت به عنوان متولي رفاه و آسايش اين است كه برنامه‌هاي بسياري در سازمان‌هاي مختلف تعريف تا نظارت لازم و كافي روي توليد، تجارت و اشتغال ايجاد شود.

وي با بيان اينكه شايد اين موضوع به ذهن متبادر شود كه بازار خارج از حيطه اداره دولت باشد و علم و اقتصاد امروز نيز آن را تاييد كنند، تصريح كرد: دست نامرئي بازار در بحث قيمت‌گذاري و ايجاد تناسب بين عرضه و تقاضا حكمفرما باشد.

معاون استاندار لرستان با اشاره به اينكه مطابق ماده 44 بخشي از اقتصاد ما دولتي و بخشي ديگر تعاوني است و چون بازار و اقتصاد ما بصورت كامل آزاد نيست ضرورت دارد دولت براي ايجاد رفاه بيشتر مردم ورود پيدا كند، يادآور شد: در اين راستا سازمان‌ها و دستگاه‌هاي مختلفي تعريف شدند كه به مردم در دو مقوله بازار و اقتصاد كمك كند.

خجسته‌پور با تاكيد براينكه يكي از اين نهادها، سازمان تعزيرات حكومتي است كه نسبت آن با قوه قضائيه و جايگاهش در دولت مشخص است، بيان داشت: تعزيرات حكومتي به دنبال اين نيست كه چالشي برچالش‌هاي بازار اضافه كند بلكه بناست ياريگر كاستي‌ها باشد.

وي عنوان كرد: چنانچه اين سازمان در امر مبارزه با قاچاق كالا ورود پيدا مي‌كند به نوعي به توليدگران و تجار كمك مي‌كند و نفع اين مهم به توليدكنندگان و تجار خواهد رسيد.

معاون سياسي امنيتي استانداري لرستان با بيان اينكه تعزيرات حكومتي به دنبال مچ‌گيري نيست بلكه آمده است در كنار مردم باشد، خاطر نشان كرد: براي كاهش پرونده‌هاي قاچاق نياز است با فرهنگ سازي و آگاهي‌بخشي
به مردم اين مهم انجام شود.
تعداد بازدید : 354
Powered by DorsaPortal