معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعي
اخبار
1396/07/27
معاون استاندار لرستان تاكيد كرد: لزوم تشكيل مجمع خيرين در راستاي برقراري امنيت/ مشاركت مردم در جهت پايداري نظم و امنيت عمومي معاون استاندار لرستان تاكيد كرد: لزوم تشكيل مجمع خيرين در راستاي برقراري امنيت/ مشاركت مردم در جهت پايداري نظم و امنيت عمومي

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري لرستان گفت: فرهنگ كمك در جهت برقراري امنيت نهادينه شود.

 دكتر حبيب‌الله خجسته‌پور درجلسه مشاركت مردم در توسعه نظم و امنيت عمومي استان‌‌ با بيان اينكه در هر حوزه‌اي دولت به عنوان متولي نتوانسته همه جوانب و نيازها را برطرف كند دست نياز به سوي مردم دراز كرده است، افزود: در همين راستا شاهد به وجود آمدن تشكل‌هاي مردمي در حوزه‌هاي مختلف مانند خيرين مدرسه‌ساز، خيرين سلامت و... هستيم.

وي يكي از موضوعاتي كه با مردم سر و كار دارد را بحث امنيت دانست و اظهار داشت: در روايات امنيت به عنوان يكي از نعمت‌هاي مهم آمده است.

خجسته‌پور يادآور شد: سال گذشته مقام معظم رهبري بر استفاده از مردم براي تامين نظم و امنيت اجتماعي تاكيد داشتند.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي لرستان بيان داشت: در اين راستا وزارت كشور مامور شد مطالعه و بررسي‌هاي لازم را در اين زمينه انجام دهد و پس از آن دستورالعمل مشاركت مردم در راستاي توسعه و امنيت تهيه شد.

وي با اشاره به اينكه مشاركت مردم مي‌تواند از طريق نظارت بر عملكرد و رفتار نيروي انتظامي محقق شود، گفت: اين مهم از طريق تماس با شماره‌ تلفن‌هاي 110 و 197 امكان‌پذير است و مي‌توانند به اين وسيله در زمينه برقراري امنيت و نظم اجتماعي شركت كنند.

به گفته خجسته‌پور حمايت مردم مي‌تواند در جهت توسعه امنيت موثر باشد همان‌طور كه در زمينه سلامت و مدرسه‌سازي نقش به سزايي داشته است.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري لرستان به حمايت دستگا‌ه‌ها و نهادهاي دولتي از نيروي انتظامي تاكيد كرد و افزود: شهرداري‌، دهياري، شوراي شهر و روستاها از جمله نهادهايي هستند كه مي‌توانند در زمينه برقراري نظم و امنيت به نيروي انتظامي كمك كنند.

وي اضافه كرد: اصناف مختلف نيز براي بالا بردن امنيت خود مي‌توانند با انعقاد قرارداد با نيروي انتظامي آن را به طور كامل تضمين كنند.

خجسته‌پور با بيان اينكه مردم مي‌توانند با تشكيل مجمع خيرين، حمايت‌هاي مالي خود را از نيروي انتظامي داشته باشند، خاطرنشان كرد: اين كار در راستاي اجراي عدالت و جلوگيري از سوء برداشت‌ها مي‌تواند نقش به سزايي داشته‌ باشد.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري لرستان تاكيد كرد: خيرين در حوزه امنيت بايد ورود پيدا كنند و فرهنگ كمك در جهت برقراري امنيت نهادينه شود.

تعداد بازدید : 286
Powered by DorsaPortal