فرمانداری شهرستان خرم آباد
1398/07/01
رفع كامل مشكل مسكن و معيشت سيل زدگان قبل از آغاز فصل سرما رفع كامل مشكل مسكن و معيشت سيل زدگان قبل از آغاز فصل سرما
به گزارش روابط عمومي فرمانداري خرم آباد، جلسه ي شوراي اداري شهرستان پيش از ظهر امروز به رياست اسد عبداللهي، فرماندار و با حصور معاونين فرمانداري، مديران دستگاه هاي اجرايي شهرستان و نمايندگان ادارات كل استاني در سالن جلسات فرمانداري خرم آباد برگزار شد.
فرماندار خرم آباد در اين جلسه ضمن تبريك فرارسيدن سال تحصيلي، گفت: رشد و پويايي هر جامعه اي منوط به پويايي و سلامت نهادهاي خانواده و تعليم و تربيت در آن جامعه است كه متضمن توسعه به شمار مي رود.
وي سپس با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس، تصريح كرد: گرچه در طول جنگ تحميلي، جوانان رشيدي را از دست داديم، اما خون آنان نهال نو پاي انقلاب را به درختي تناور مبدل ساخت و ما امروز به پشتوانه ي همين رشادت ها و ازخود گذشتگي هاست كه به يك قدرت نظامي بزرگ در منطقه و جهان مبدل شده ايم.
عبداللهي در ادامه با اشاره به اختصاص اعتبار 180 ميليارد توماني به زير ساخت هاي خسارت ديده از سيل در شهرستان، گفت: دستگاه هاي اجرايي متولي امر بايد با تمام توان و ظرفيت خود، نسبت به بازسازي خسارات اين حوزه اقدام كنند و به گونه اي باشد كه تا قبل از آغاز فصل سرما، علاوه بر رفع كامل مشكلات مسكن و معيشت سيل زدگان در شهرها و روستاهاي شهرستان كه روند مثبت و موفقي را طي مي كند، در حوزه ي خسارات زير ساختي نيز شاهد، بازسازي هاي گسترده اي باشيم.
فرماندار خرم آباد سپس، اربعين را تجليگاه اقتدار مسلمان عنوان كرد و ابراز داشت: دستگاه هاي اجرايي مي بايست در تعامل با ستاد اربعين استان، زمينه ي برگزاري هر چه باشكوه تر اين مراسم را فراهم آورند.
وي در بخش ديگري از سخنان خود ضمن انتقاد از روند كند بررسي خسارات سيل به حوزه كشاورزي شهرستان، گفت: جهاد كشاورزي به عنوان دستگاه متولي اين موضوع، سرعت عمل بيشتري را براي تعيين تكليف كشاورزان خسارت ديده از سيل در دستور كار قرار دهد و به گونه اي نباشد كه كشاورزان را نااميد كنيم.
فرماندار مركز استان در ادامه از شهرداري و جهاد كشاورزي خواست تمام تلاش خود را براي جلوگيري از ساخت و سازهاي غير مجاز و تغيير بدون مجوز كاربري زمين هاي كشاورزي به مسكوني به خصوص در حاشيه شهر خرم آباد به كار گرفته و با متخلفان برخورد كنند.
عبداللهي در پايان خاطر نشان ساخت: فرمانداري، رياست شوراي شهر و شهرداري به دنبال آن هستند كه فارغ از تبليغات سوء برخي افراد كه منافع شخصي را به منافع عمومي ترجيح مي دهند، مشكلات حوزه ي شهري را حل و فصل كرده و در تعاملي سازنده، رضايت عمومي را جلب نمايند.
در ابتداي اين جلسه اعتبارات اختصاص يافته به زير ساخت هاي خسارت ديده از سيل تشريح و مديران دستگاه هاي مرتبط به معرفي پروژه ها و درصد پيشرفت فيزيكي آنها پرداختند.
همچنين رياست اداره كار، تعاون و رفاه اجتماعي شهرستان نيز گزارشي در خصوص اعطاي تسهيلات اشتغال در شهرستان ارائه داد و نماينده بنياد بركت در خرم آباد نيز به ارائه گزارش آمار كمك هاي اين نهاد به سيل زدگان شهرستان پرداخت.
در بخش ديگري از اين جلسه، امين طولابي، معاون هماهنگي امور عمراني فرمانداري خرم آباد، با انتقاد از اينكه بخش عمده ي منازل تخريب شده يا خسارت ديده از سيل به صورت غير مجاز ساخته شده بود، گفت: دستگاه هاي متولي مي بايست با نظارت دقيق از ساخت سازهاي غير مجاز در حريم شهرها و روستاها جلوگيري كنند.
معاون فرماندار خرم آباد افزود: دستگاه هاي خدمات رسان از واگذاري انشعابات آب، برق و گاز به ساخت و سازهاي غير مجاز ممانعت بعمل آورند.
تعداد بازدید : 53
Powered by DorsaPortal