فرمانداری شهرستان خرم آباد
1398/06/26
آغاز همزمان عمليات بازسازي پروژه هاي خسارت ديده از سيلاب لرستان در پل كاكا رضا آغاز همزمان عمليات بازسازي پروژه هاي خسارت ديده از سيلاب لرستان در پل كاكا رضا
به گزارش روابط عمومي فرمانداري خرم آباد، اسد عبداللهي با اعلام اين خبر گفت: به دنبال خسارت هاي فراوان وارد شده به زير ساخت هاي استان و شهرستان خرم آباد در جريان سيل فروردين ماه سال جاري، در حال حاضر يكصد و يازده پروژه در استان با اعتباري بالغ بر433 ميليارد تومان تعيين پيمانكار شده كه عمليات اجرايي اين پروژه هاي استاني به صورت همزمان، فردا چهارشنبه 27 شهريور ماه راس ساعت 17 عصر در محل اجراي پروژه پل كاكا رضا در محور خرم آباد به الشتر با حضور مسئولين كشوري و استاني برگزار خواهد شد.
فرماندار خرم آباد تصريح كرد: سهم شهرستان از محل اين اعتبارات بالغ بر 180 ميليارد تومان است كه به پروژه هاي حوزه آب منطقه اي، توزيع برق، آبفار، آبفا، راه و شهرسازي، راهداري و حمل و نقل جاده اي، هواشناسي، شهرداري ها و دهياري ها اختصاص يافته است.
وي تاكيد كرد: بر همين اساس عمليات اجرايي پروژه هاي 15 سرفصل متعلق به زير ساخت هاي مورد اشاره، 18 پروژه در حوزه شهرداري ها و 13 پروژه در حوزه ي دهياري هاي شهرستان همزمان با سراسر استان در محل پروژه پل كاكا رضا آغاز خواهد شد.
فرماندار خرم آباد ادامه داد: همچنين مطالعات زمين شناسي مرتبط با بازسازي پل ماسور و ديواره هاي ساحلي خسارت ديده در اين منطقه صورت پذيرفته كه در قالب همين مراسم آغاز به كار مي كند.
وي اذعان داشت: ساماندهي، ديواره سازي و لايروبي رودخانه هاي شهرستان، باز سازي خسارات ناشي از سيل به شبكه توزيع آب آشاميدني و برق شهرستان، بازسازي و ترميم پل هاي شهر خرم آباد از جمله پل آيت الله كمالوند، اناري و بهداري، خريد و نصب سامانه هشدار هواشناسي و بازسازي راه هاي شهري و روستايي خسارت ديده از سيل بخشي از پروژه هاي شهرستان خرم آباد است.
عبداللهي تاكيد كرد: پس از وقوع سيل حل مشكلات مسكن و معيشت سيل زدگان را اولويت كار خود قرار داديم كه تا اين لحظه اقدامات مهمي در خصوص آن صورت پذيرفته و بخش عمده اي از مشكلات مرتفع شده است و در گام دوم به دنبال بازسازي خسارات زير ساختي ناشي از سيل در شهرستان هستيم.
تعداد بازدید : 42
Powered by DorsaPortal