فرمانداری شهرستان خرم آباد
1398/05/27
انتخابات خرم آباد را در صحت و سلامت كامل برگزار مي كنيم انتخابات خرم آباد را در صحت و سلامت كامل برگزار مي كنيم
به گزارش روابط عمومي فرمانداري خرم آباد، جلسه شوراي اداري استان عصر امروز به منظور معارفه معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استانداري لرستان و با حضور اعضاي شوراي اداري و شوراي تامين استان برگزار شد.
در ابتداي اين جلسه اسد عبداللهي، فرماندار خرم آباد با اشاره به اينكه يك سوم جمعيت استان در اين شهرستان ساكن هستند، گفت: شهرستان خرم آباد با چهار شهر، چهار بخش، هفده دهستان، 632 روستا و 222 دهياري از پراكندگي جمعيتي گسترده اي برخوردار است.
وي افزود: مديريت مركز استان در شرايط فعلي سخت و دشوار است و ما با كمبود 25 درصدي نيروي انساني در ادارات و دستگاه هاي اجرايي روبرو هستيم.
فرماندار خرم آباد تصريح كرد: عمده ترين مشكلات شهرستان در حوزه مسائل اجتماعي و فرهنگي، موضوعاتي همچون طلاق، اعتياد، تكدي گري و نزاع را شامل مي شود كه بايد به آن معضلاتي همچون كودكان كار را نيز اضافه كرد.
عبداللهي اذعان داشت: در حوزه عمراني بيشترين مشكلات ما مربوط به سه سيل اواخر سال 97 و ابتداي سال 98 است كه خسارتي در حدود 1933 ميليارد تومان را در حوزه هاي مسكن، كشاورزي، زير ساخت هاي مواصلاتي، تجهيزات منازل، اماكن تجاري و ... به همراه داشت.
فرماندار مركز استان تاكيد كرد: بسياري از پروژه هاي عمراني شهرستان از جمله هتل صخره اي، كتابخانه مركزي و تالار يك هزار نفري فرهنگ و ارشاد اسلامي به رغم گذشت سالها از آغاز به كار، هنوز در حوزه اعتبارات با مشكل روبرو بوده و نيازمند نگاه ويژه دولت و دستگاه هاي تصميم ساز هستند.
وي سپس به مشكلات حوزه گردشگري شهرستان اشاره كرد و گفت: برخي مناطق گردشگري شهرستان از جمله آبشار بيشه نيازمند نگاه و مديريت تخصصي و تخصيص اعتبارات لازم است تا مشكلات و نواقص آنها رفع شود.
عبداللهي سپس با انتقاد از كوتاهي هاي قبلي صورت گرفته در موضوع ترافيك و تسهيل تردد وسائط نقليه در سطح شهر خرم آباد، اظهار داشت: متاسفانه بسياري از هتل ها، مراكز تجاري، آموزشي و بهداشتي در شهر خرم آباد بدون توجه و نگاه به معضل ترافيك ساخته شده و نياز است كه شهرداري در جهت رفع اين مشكل و تسهيل تردد در سطح شهر اقدامات ويژه اي بعمل آورد.
فرماندار خرم آباد سپس به برخي اقدامات شاخص صورت گرفته توسط دولت تدبير و اميد در طي دو سال گذشته در سطح شهرستان اشاره كرد و گفت: حل مشكل ترمينال مسافربري، آغاز فاز دوم مجتمع كشت و صنعت، بهره برداري از زير گذر بهارستان، برگزاري رويدادهاي بزرگ فرهنگي و هنري از جمله جشنواره موسيقي قوم لر و پير غلامان، برگزاري موفق برنامه ها و مراسمات مربوط به چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي، تقويت نهادهاي مردمي و احزاب، رفع مشكلات ورودي هاي شهرستان، توسعه روستايي، تعمير و تجهيز ساختمان فرمانداري و بخشداري ها، حل مشكلات كارخانه هاي يخچال سازي، الكل سازي، فولاد و پارسيلون، آغاز به كار پروژه سد مخملكوه، بازسازي راه آهن، توسعه اماكن ورزشي و فرهنگي، رفع برخي مشكلات مناطق حاشيه ي شهر، بازسازي و توسعه راه هاي روستايي و بهره مندي از توانمندي خيرين و بخش خصوصي از جمله اقدامات موثر دولت تدبير و اميد در طي دو سال گذشته در شهرستان خرم آباد بوده است.
وي سپس به موضوع انتخابات مجلس شوراي اسلامي در اواخر سال جاري اشاره كرد و گفت: خوشبختانه در جريان انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي در سال 96 توانستيم با استفاده از تمام ظرفيت ها و توانمندي هاي شهرستان يك انتخابات سالم و بدون حاشيه را برگزار كنيم و از اين تجربه در برگزاري انتخابات مجلس شوراي اسلامي در اواخر سال جاري نيز بهره خواهيم گرفت تا رضايتمندي عمومي را جلب كنيم.
عبداللهي در پايان خاطر نشان ساخت: خرم آباد در قياس با ساير مراكز استان هاي هم سطح خود در كشور نيازمند توسعه همه جانبه و اختصاص اعتبارات ويژه است تا بتواند پاسخگوي نيازهاي كل استان باشد.
گفتني است در اين جلسه ضمن تشكر از خدمات حبيب اله خجسته پور، معاون و قاسم وليزاده سرپرست اسبق معاونت سياسي امنيتي و اجتماعي استانداري لرستان، محمود ثميني به عنوان معاون جديد سياسي امنيتي و اجتماعي استانداري لرستان معارفه و همچنين اعضاي ستاد انتخابات استان معرفي شدند.
11
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal