فرمانداری شهرستان خرم آباد
1398/05/23
افزايش نظارت بر بازار مرغ در شهرستان خرم آباد  افزايش نظارت بر بازار مرغ در شهرستان خرم آباد
به گزارش روابط عمومي فرمانداري خرم آباد، اسد عبداللهي در جلسه مشترك ستاد تنظيم بازار شهرستان و استان كه با هدف ساماندهي عرضه مرغ در بازار برگزار شد، گفت: با توجه به كمبود مرغ در استان هاي جنوبي كشور، به خصوص استان خوزستان، متاسفانه برخي مرغداران، بدون توجه به مصوبه قبلي ستاد تنظيم بازار، مبني بر ممنوعيت خروج بدون مجوز مرغ از گلوگاه هاي خروجي شهرستان، توليدات خود را به استان هاي مذكور ارسال مي كنند تا با قيمت بالاتر به فروش برسانند.
فرماندار خرم آباد تصريح كرد: اين در حالي است كه در شهرستان با كمبود گوشت مرغ و به تبع آن افزايش قيمت اين كالاي اساسي مواجه هستيم و مرغداراني كه از يارانه هاي دولتي استفاده كرده اند، موظف به تامين آن مي باشند.
وي ادامه داد: مَبادي خروجي شهرستان توسط نيروهاي انتظامي و پليس راهور به طور دقيق كنترل مي شود و متخلفان و اخلالگران بدانند كه بايد منتظر مجازات هاي قانوني باشند.
عبداللهي تاكيد كرد: با توجه به پيش بيني ها، مشكل كمبود مرغ در شهرستان همزمان با آغاز فصل پاييز تا حد زيادي مرتفع خواهد شد و از همين روي لازم است كه نظارت ها را تا پايان شهريور ماه افزايش دهيم.
در بخش ديگري از اين جلسه محمد رضا صفي خاني، مدير كل صنعت، معدن و تجارت استان با اشاره به نوسانات قيمت مرغ در بازار طي چند روز گذشته، گفت: با هيچ كس تعارفي نداريم و در خصوص شناسايي متخلفان هيچگونه اغماضي را نمي پذيريم.
وي ابراز داشت: اگر مرغ به قيمت مصوب به كشتارگاه ها برسد، بخش عمده اي از مشكل حل خواهد شد و لازم است مرغداران نسبت به فروش مرغ به قيمت مصوب اقدام كنند.
مدير كل صنعت، معدن و تجارت استان تصريح كرد: با توجه به در پيش بودن ورود حجاج، عيد غدير و ماه محرم، نيازمند يك برنامه ريزي دقيق هستيم تا در موضوع عرضه مرغ به قيمت مصوب در سطح استان با كمبود و مشكلي مواجه نشويم.
در اين جلسه تصميمات لازم در خصوص نظارت بر توليد، كشتار و عرضه مرغ در سطح استان و شهرستان، مصوب و به دستگاه هاي اجرايي، مرغداران و كشتارگاه ها ابلاغ گرديد.
5
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal