فرمانداری شهرستان خرم آباد
1398/04/11
مديريت منطقه تفريحي آبشار بيشه به گردشگري واگذار شد مديريت منطقه تفريحي آبشار بيشه به گردشگري واگذار شد
به گزارش روابط عمومي فرمانداري خرم آباد، جلسه بررسي مشكلات و نواقص منطقه تفريحي آبشار بيشه، ظهر امروز به رياست دكتر خادمي استاندار لرستان و با حضور اسد عبداللهي فرماندار خرم آباد، هادي چگني رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان، آقا ميرزايي مدير كل مديريت بحران استان، آريان پور سرپرست روابط عمومي استانداري لرستان، ملكشاهي معاون توسعه و برنامه ريزي فرمانداري خرم آباد، رشيدي شهردار خرم آباد و مديران كل بنياد مسكن، هلال احمر، ورزش و جوانان و راهداري استان، معاون اداره كل ميراث فرهنگي، رئيس بيمه ايران در استان، جاهد بخشدار سپيددشت و سرهنگ طرهاني فرماندهي نيروي انتظامي خرم آباد در استانداري لرستان برگزار شد.
در ابتداي اين جلسه اسد عبداللهي، فرماندار خرم آباد با اشاره به اينكه در روزهاي تعطيل نزديك به 10 هزار گردشگر در منطقه تفريحي آبشار بيشه حضور پيدا مي كنند، گفت: اصلي ترين مشكل اين تفريحگاه مشخص نبودن مديريت آن است و در حال حاضر دهياري بيشه به ناچار آنجا را مديريت مي كند.
وي افزود: آبشار بيشه دومين جاذبه گردشگري پر تردد در استان است و اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري بايد براي مديريت مجموعه پاي كار بيايد.
فرماندار مركز استان ادامه داد: مشكلات عديده اي در اين منطقه وجود دارد كه مهمترين آنها نبود يا كمبود امكانات لازم گردشگري، خسارات زير ساختي حاصل از سيلاب اخير و از همه مهمتر تلفات جاني ناشي از غرق شدن شش تن از هم استاني ها و هموطنان در طي دو ماه اخير در آب هاي اين منطقه است.
فرماندار خرم آباد تاكيد كرد: اين تلفات ناگوار در حالي به وقوع پيوسته كه هم علائم و تابلو هاي هشدار دهنده و بازدارنده در خصوص ممنوعيت شنا در محل وجود دارد و هم تمام عوامل اجرايي تذكرات لازم را به گردشگران و مسافران حاضر داده و مي دهند.
عبداللهي قيمت بالاي كالاها و همچنين محل هاي اسكان مسافران را از ديگر مشكلات منطقه آبشار بيشه عنوان كرد و ابراز داشت: ايجاد يك پاسگاه دائمي و تعبيه سيستم صوتي هشدار دهنده به مسافران مي تواند در خصوص تامين امنيت در منطقه موثر واقع شود و لازم است تصميمات لازم در اين خصوص اتخاذ گردد.
وي اذعان داشت: اين مجموعه نيازمند يك پاركينگ استاندارد و دائمي است چرا كه در برخي از ايام سال،به خصوص در روزهاي تعطيل و فصل تابستان نزديك به 2000 خودرو در آن تردد مي كنند.
در بخش ديگري از اين جلسه و پس از ارائه توضيحات كافي توسط برخي از حاضران، دكتر سيد موسي خادمي استاندار لرستان با تاكيد بر لزوم وجود مديريت مشخص و پاسخگو براي منطقه تفريحي آبشار بيشه، گفت: از اين پس مديريت اين منطقه بر عهده اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان است و اين دستگاه بايد در خصوص آن پاسخگو باشد.
استاندار لرستان اظهار داشت: اين اداره كل موظف است در اولين فرصت و طي چند روز آينده ليست مشكلات و نيازهاي منطقه را تكميل كند و ساير ادارات و دستگاه هاي اجرايي نيز بايد در جهت رفع مشكلات همكاري لازم را با مديريت منطقه بعمل آورند.
وي سپس تصريح كرد: متاسفانه از ابتداي سال تا كنون شش تن از هم استاني ها و هم وطنانمان در آب هاي اين منطقه جان خود را از دست داده اند و اين در حالي است كه سيلاب عظيم فروردين ماه سال جاري، اينقدر تلفات جاني نداشته و اين آمار ناراحت كننده است.
خادمي تاكيد كرد: يك تيم كارشناسي متشكل از دستگاه هاي اجرايي مرتبط با موضوع با هماهنگي فرمانداري خرم آباد و اداره كل ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري استان بايد طي چند روز آينده ضمن حضور در منطقه آبشار بيشه، ليست مشكلات، خسارات و نيازمندي هاي موجود را با ارائه راهكارهاي لازم تهيه و به استانداري ارائه دهند تا در جلسه ي بعد تصميمات لازم در راستاي بهبود وضعيت اين منطقه تفريحي اتخاذ گردد.
استاندار لرستان در پايان خاطر نشان ساخت: اصلاح زير ساخت هاي حادثه ديده از سيل در حوزه روستا و منطقه تفريحي آبشار بيشه نيز بر عهده بنياد مسكن استان خواهد بود.
تعداد بازدید : 51
Powered by DorsaPortal