فرمانداری شهرستان خرم آباد
1398/04/06
لزوم ايجاد جريان پايدار آب شرب در لرستان  لزوم ايجاد جريان پايدار آب شرب در لرستان
به گزارش روابط عمومي فرمانداري خرم آباد، دكتر رضا اردكانيان در مراسم كلنگ زني سد مخزني مخملكوه كه عصر امروز با حضور استاندار لرستان،معاونين و مديران كل استانداري لرستان،فرماندار خرم آباد و معاونين فرمانداري شهرستان، نمايندگان خرم آباد و چگني در مجلس شوراي اسلامي، اصحاب رسانه و ساير مقامات استاني و كشوري برگزار شد، گفت: شكوفايي سد سازي در دوره جمهوري اسلامي رخ داد و امروز 179 سد بزرگ در كل كشور در دست بهره برداري است.
وزير نيرو افزود: سهم لرستان از اين تعداد،فقط چهار سد است كه چيزي در حدود نيم ميليارد متر مكعب ظرفيت دارند.
وي تصريح كرد: خوشبختانه در حال حاضر دولت اين توفيق را دارد كه در استان لرستان بيش از 500 طرح در حوزه آب، برق و فاضلاب را با اعتباري در حدود 3570 ميليارد تومان در نظر گرفته كه پيشرفتي در حدود 64 درصد داشته اند.
اردكانيان سپس با اشاره به بهره برداري، افتتاح و يا آغاز به كار سيزده پروژه در جريان سفر به استان لرستان، گفت: در جهت بازسازي مناطق سيل زده و از محل اعتبارات وزارت نيرو، مبلغ 45 ميليارد تومان را به بحث مهندسي رودخانه ها اختصاص داده ايم تا قبل از بارش هاي سال آينده ايمن سازي لازم در اين زمينه صورت پذيرد.
ر بخش ديگري از اين مراسم دكتر سيد موسي خادمي، استاندار لرستان ضمن تشكر از حضور وزير نيرو و مسئولان اين وزارت در استان، گفت : يكي از مشكلات عديده استان لرستان مشكل آب شرب است كه با بهره برداري و آغاز به كار اين سد، بخش زيادي از آن مرتفع خواهد شد.
وي افزود: اين سد علاوه بر تامين آب شرب و آب صنعت مركز استان، مي تواند ظرفيت هاي گردشگري بسياري را با خود به همراه داشته باشد.
استاندار لرستان ادامه داد: سيل اخير در استان موجب تعيير مسير بسياري از رودخانه ها و مسيل ها شد و لازم وضروري است كه تا قبل از فصل بارشي پيش رو هم لايروبي شده و هم ايمن سازي گردند.
خادمي در پايان ضمن تقدير از حضور جهادي مجموعه وزارت نيرو در جريان سيل اخير استان، ابراز داشت: بسياري از خسارت سيل در استان به طور موقت رفع شده اما لازم است كه دولت با نگاه ويژه به اين موضوع، زمينه حل دائمي اين مشكلات را فراهم آورد.
گفتني است سد مخزني مخملكوه آخرين مولفه از طرح بزرگ كاكا رضا است كه با هدف تامين آب شرب و آب صنعت خرم آباد و همچنين ايجاد زمينه هاي گردشگري در منطقه ساخته خواهد شد.
تعداد بازدید : 49
Powered by DorsaPortal