فرمانداری شهرستان خرم آباد
1398/03/13
نقش ويژه دهياران در توسعه روستايي نقش ويژه دهياران در توسعه روستايي
به گزارش روابط عمومي فرمانداري خرم آباد، اسد عبداللهي در گردهمايي دهياران بخش مركزي شهرستان كه عصر دوشنبه سيزدهم خرداد ماه به همت بخشداري مركزي خرم آباد برگزار شد، گفت: دهياران هم نمايندگان حاكميت و هم نمايندگان مردم هستند كه بايد با ايفاي نقش درست مسير توسعه ي روستايي را هموار كنند.
فرماندار خرم آباد افزود: كليد حل تمامي مشكلات موجود، ارتقاء سطح فرهنگ و انجام فعاليت هاي فرهنگي و اجتماعي است و دهياران بايد با نگاه ويژه به اينگونه فعاليت ها، بسياري از ساختارهاي فرهنگي نادرست شكل گرفته در روستاها را تغيير دهند.
وي تصريح كرد: براي حل مشكلات بايد از خرد جمعي بهره گرفت و دهياران به عنوان نمايندگان حاكميت و معتمدين مردم در روستاها، بايد براي رفع مشكلات از اين موضوع مهم به خوبي بهره بگيرند.
عبداللهي سپس با تاكيد بر اين نكته كه حل مشكلات فرهنگي و اجتماعي پيش نياز حل مشكلات ساير حوزه هاست، ابراز داشت: شهرستان خرم آباد يك سوم جمعيت استان را در خود جاي داده كه بخش مهمي از آن در روستاها ساكن هستند و دهياران مي بايست براي بهبود سطح زندگي روستائيان، هم از امكانات دولتي و هم از ظرفيت هاي موجود در روستاها بهره گرفته و انگيزه مشاركت اجتماعي را در سطح جامعه ي روستايي بالاتر ببرند.
فرماندار خرم آباد اذعان داشت: مقابله با ساخت و ساز هاي غير مجاز و همچنين آتش سوزي هاي احتمالي در مراتع و جنگل ها از ديگر وظايف دهياران است كه بايد در اين خصوص هم به دنبال افزايش آگاهي در بين مردم باشيم و آنان را پاي كار بياوريم .
عبداللهي در پايان به موضوع سيل فروردين ماه سال جاري اشاره كرد و گفت: شهرستان خرم آباد در اين حادثه در بيست سر فصل مهم دچار خسارت شد كه بخش عمده اي از آن در حوزه ي پل ها، راهها و امكانات زير ساختي روستايي بود كه خوشبختانه با بهره گيري از توان دستگاه هاي اجرايي شهرستاني، استاني توانستيم بسياري از اين مشكلات را مرتفع سازيم
10
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal