فرمانداری شهرستان خرم آباد
1398/03/08
دومين جلسه ستاد تنظيم بازار شهرستان خرم آباد در سال جاري برگزار شد دومين جلسه ستاد تنظيم بازار شهرستان خرم آباد در سال جاري برگزار شد
به گزارش روابط عمومي فرمانداري خرم آباد، دومين جلسه ستاد تنظيم بازار شهرستان، پيش از ظهر امروز به رياست اسد عبداللهي،فرماندار و با حضور محمد رضا ملكشاهي راد، نماينده خرم آباد و چگني در مجلس شوراي اسلامي و محمد رضا صفي خاني، رئيس سازمان صنعت،معدن و تجارت لرستان در سالن جلسات شماره دو فرمانداري خرم آباد برگزار شد.
فرماندار خرم آباد در اين جلسه،ضمن تاكيد بر لزوم نظارت بيشتر دستگاه هاي مرتبط بر قيمت و شيوه توزيع كالا در سطح شهرستان، گفت: گراني هاي موجود، از سه عامل فشارهاي خارجي، تنش هاي رواني بازار داخلي و شيوه هاي توزيع، كنترل و نظارت بر بازار نشات گرفته است.
عبداللهي تصريح كرد: ما در حال حاضر درگير يك جنگ اقتصادي هستيم كه توسط دشمنان نظام و با هدف افزايش سطح نارضايتي هاي عمومي طراحي شده كه برگزاري منظم جلسات ستاد تنظيم بازار و ارائه و عملياتي كردن راهكارهاي لازم براي مقابله آن مي تواند تعادل و ثبات را در بازار ايجاد كرده و نارضايتي ها را كاهش دهد.
وي سپس با تاكيد بر لزوم نظارت و برخورد با متخلفان،ابراز داشت: از ابتداي سال جاري تاكنون نزديك به يازده درصد از واحد هاي صنفي متخلف در شهرستان حدود 67 ميليارد تومان جريمه شده اند و لازم است كه نظارت ها بر بازار بيشتر و برخورد با متخلفان جدي تر دنبال شود.
نماينده خرم آباد و چگني در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين جلسه، با اشاره با اينكه مشكلات اقتصادي آستانه تحمل جامعه را پايين آورده، گفت: در جنگ اقتصادي، كسي كه متخاصم است بيش از همه بر روي ايادي داخلي اش حساب باز مي كند و ما براي مقابله با نقشه هاي دشمنان نيازمند همدلي و اتحاد بيشتري هستيم.
ملكشاهي راد افزود: در كل كشور در خصوص كالاهاي اساسي با هيچگونه كمبودي مواجه نيستيم و فقط بايد با مديريت و نظارت كافي اين اقلام را در اختيار مردم قرار دهيم.
وي اذعان داشت: بي شك برنده ي اين جنگ اقتصادي فرسايشي ملت ايران است زيرا اين مردم هستند كه با همدلي و وحدت ملي خود، دشمنان را رو سياه كرده و مي كنند.
نماينده ي مردم خرم آباد و چگني در مجلس شوراي اسلامي سپس خواستار پيگيري جدي مصوبات ستاد تنظيم بازار توسط اعضا شد و گفت: اين ستاد امروز ستاد جنگ و مديريت بحران است و بايد مانند روزهاي دفاع مقدس همه به طور جدي و با دلسوزي پاي كار باشيم تا حقي از مردم پايمال نشود.
وي حركت به سمت رونق توليد داخلي را مهمترين راهكار مقابله با مشكلات موجود در عرصه اقتصاد كشور دانست افزود: وحدت رويه بين دستگاه هاي نظارتي و برخورد جدي با متخلفين مي تواند بسياري از مشكلات موجود در بازار توزيع كالا را مرتفع سازد.
در بخش ديگري جلسه ستاد تنظيم بازار شهرستان خرم آباد، محمد رضا صفي خاني ،رئيس سازمان صمت لرستان، تسريع در راه اندازي سامانه جامه تجارت و سامانه جامع انبارداري در كل كشور را بهترين راهكار كنترل قيمت ها در سطح بازار دانست و ابراز داشت: لازم است كه مجلس شوراي اسلامي به طور جدي پيگير عملياتي شدن اين دو سامانه در كل كشور باشد.
وي تصريح كرد: به طور جدي به دنبال ايجاد ثبات در قيمت كالاهاي اساسي در بازار استان هستيم و در اين راستا از تمام امكانات در استان از جمله ظرفيت نيروهاي بسيج استفاده خواهيم كرد تا موضوع نظارت نيز تسهيل شود.
6
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal