فرمانداری شهرستان خرم آباد
اخبار فرمانداری و بخشداری ها
1398/08/21
لزوم طراحي شكيل و در خور نام ميدان كتاب در خرم‌آباد لزوم طراحي شكيل و در خور نام ميدان كتاب در خرم‌آباد
فرماندار خرم‌آباد گفت: اولين و مهم‌ترين كانون موثر در توسعه و ترويج فرهنگ كتاب‌خواني بر نهاد خانواده است، سپس آموزش و پرورش به لحاظ ارتباط مستقيم و اثرگذاري بر افكار دانش آموزان، در ارتقا فرهنگ كتاب‌خواني نقش انكارناپذيري دارد.
به گزارش يافته، جعفر طولابي در جلسه انجمن كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان كه روز دوشنبه بيستم آبان ماه در سالن جلسات فرمانداري خرم‌آباد برگزار شد، بيان كرد: فرهنگ بستر توسعه همه‌جانبه در جامعه محسوب مي‌شود و مهم‌ترين مؤلفه فرهنگ، كتاب و كتاب‌خواني است، دستگاه‌هاي مرتبط با آسيب‌شناسي بررسي علل و عوامل كاهش سرانه مطالعه و كتاب گريزي كه امروز گريبان گير جامعه شده است، مي‌بايست با برنامه‌ريزي مدون و ايجاد انگيزه در جهت ارتقا فرهنگ كتاب‌خواني آحاد مردم تلاش نمايند.
وي افزود: ما براي توسعه اماكن و فضاهاي كتابخانه‌هاي عمومي، نبايد فقط در انتظار كمك‌هاي مالي از جانب دولت باشيم، بلكه بايد با كمك گرفتن از بخش‌هاي خصوصي، مؤسسات اقتصادي و خيرين، از همه ظرفيت‌ها استفاده گردد.
فرماندار خرم‌آباد تصريح كرد: محتواي كتاب نيز مي‌تواند بر سرانه مطالعه مؤثر باشد اگر مطالب كتاب‌ها به روز باشد، قطعاً مخاطبين بيشتري به مطالعه ترغيب خواهند شد. راه‌اندازي كتابخانه در اماكن اداري، بيمارستان‌ها، مطب پزشكان و برخي مكان‌هاي عمومي و استمرار آن، در توسعه‌ي سرانه مطالعه تأثير بسزايي دارد.
طولابي تاكيد كرد: از شهرداري‌ها انتظار داريم، نيم درصد سهم كتابخانه‌ها را بر اساس قانون كه لازم‌الاجراست پرداخت نمايند.
وي ادامه داد: راه‌اندازي كتابخانه در گل‌سفيد با همكاري و مشاركت اداره كتابخانه‌ها و شهرداري هر چه زودتر انجام شود و شهرداري با استفاده از ظرفيت تبليغات محيطي كه در اختيار دارد، نسبت به تشويق شهروندان به كتاب‌خواني در اين راستا با اداره كتابخانه‌ها همكاري و همراهي نمايد.
فرماندار خرم‌آباد، بر لزوم طراحي شكيل و در خور نام ميدان كتاب توسط شهرداري تأكيد و گفت: توقع داريم المان ميدان كتاب كه توسط شهرداري در دست اقدام است، يك المان زيبا و درخور شان و منزلت نام اين ميدان باشد.
تعداد بازدید : 142
Powered by DorsaPortal