فرمانداری شهرستان خرم آباد
اخبار فرمانداری و بخشداری ها
1398/05/20
اجراي طرح سرمايه گذاري حمايتي اشتغال بركت در شهرستان خرم آباد اجراي طرح سرمايه گذاري حمايتي اشتغال بركت در شهرستان خرم آباد
به گزارش روابط عمومي فرمانداري خرم آباد، مجتبي ملكشاهي در جلسه كميته توسعه اشتغال شهرستان با موضوع طرح سحاب كه پيش از ظهر امروز برگزار شد، گفت: اين طرح توسط بنياد بركت و با هدف توسعه مناطق محروم و روستايي با ايجاد اشتغال پايدار طراحي و اجرا مي شود كه دامنه مكاني آن روستاهاي بالاي 50 خانوار و كمتر توسعه يافته خواهد بود.
معاون فرماندار خرم آباد افزود: حداقل 75 درصد روستاهاي هدف بايد داراي جمعيت بالاي پنجاه خانوار بوده و 25 درصد باقي مانده را مي توان از ميان روستاهاي كمتر از پنجاه خانوار انتخاب كرد.
وي تصريح كرد: در جهت اجراي موفق اين طرح لازم است كه بخشداران و دهيارايها همكاري و مساعدت لازم را با نمايندگان بنياد بركت در استان و بانك قرض الحسنه مهر ايران به عنوان بانك عامل طرح داشته باشند.
معاون توسعه و برنامه ريزي فرمانداري خرم آباد ادامه داد: در همين راستا بخشداران و دهياران بايد طي يك هفته آينده و با در نظر گرفتن الزامات طرح، به ازاي هر دهستان، چهار روستا را به كميته شهرستان معرفي كنند تا در جلسه بعد، دو روستا از هر دهستان به عنوان هدف اجراي طرح، مشخص و به بنياد بركت معرفي شوند.
وي اذعان داشت: انتخاب اشخاص واجد شرايط دريافت تسهيلات در روستاهاي مشخص شده نيز بر عهده كارگروه توسعه اشتغال همان روستاها خواهد بود كه بر اساس اهليت سنجي فني و اعتباري كليه مشمولين و متقاضيان صورت مي پذيرد.
ملكشاهي خاطر نشان ساخت: بر اساس آيين نامه اجرايي طرح و به منظور بسيج و مديريت پس اندازهاي مردم و كمك هاي اهدايي و حمايتي، تشكيل صندوق پشتيبان اشتغال در روستاهاي هدف الزامي مي باشد.
معاون فرماندار خرم آباد در پايان اظهار داشت: بازپرداخت تسهيلات اين طرح، پنج ساله با كارمزد 4 درصد و فرصت تنفس شش ماهه مي باشد و راهكارهاي نظارتي دقيقي در آيين نامه اجرايي طرح در راستاي ايجاد اشتغال واقعي از محل اين تسهيلات تعريف شده است.
تعداد بازدید : 42
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal