فرمانداری شهرستان خرم آباد
اخبار فرمانداری و بخشداری ها
1398/02/31
لزوم تغيير شيوه هاي كشت در شهرستان خرم آباد  لزوم تغيير شيوه هاي كشت در شهرستان خرم آباد
به گزارش روابط عمومي فرمانداري خرم آباد، اسد عبداللهي در اين جلسه كه پيش از ظهر امروز در سالن جلسات شماره 2 فرمانداري برگزار شد، گفت: خوشبختانه با تاكيدات مقام معظم رهبري(مداالظله العالي) و تلاش دولت تدبير و اميد در موضوع توليد گندم به خودكفايي رسيده ايم كه استان لرستان و شهرستان خرم آباد نيز در اين خصوص نقش مهمي را ايفا كرده اند.
فرماندار خرم آباد سپس با تاكيد بر لزوم تغيير شيوه هاي كشت محصولات كشاورزي در مزارع شهرستان، افزود: با توجه به اينكه بخش عمده اي از زمين هاي زراعي شهرستان ديم بوده و ميزان بارندگي نيز به خوبي پاسخگوي نياز كشاورزان نيست، بايد با حضور كارشناسان خبره،برنامه ريزي دقيقي در زمينه ي تغيير شيوه هاي كشت در شهرستان صورت بپذيرد تا هم كشاورزان به حق خود برسند و هم موجبات رونق در توليدات داخلي فراهم گردد.
وي تصريح كرد: در موضوع برداشت و خريد محصولات كشاورزي هم نيازمند يك برنامه ريزي مدون هستيم تا صاحبان محصولات كشاورزي بيشترين بهره را از تلاش يك ساله ي خود داشته باشند.
عبداللهي سپس با اشاره به لزوم هماهنگي بين دستگاهي در جهت خريد محصولات زراعي كشاورزان شهرستان، اذعان داشت: دستگاه هاي مرتبط با اين موضوع و همچنين بخشداران تابعه بايد با تعامل و هماهنگي لازم، كاستي هاي اين بخش را مرتفع ساخته و براي خريد، ذخيره سازي و پرداخت به موقع به صاحبان محصولات كشاورزي اقدامات لازم را صورت دهند.
فرماندار خرم آباد در ادامه به موضوع خسارت هاي سيل به بخش كشاورزي شهرستان پرداخت و ابراز داشت: بيشترين خسارت در اين حوزه به كانال هاي آب رسان و راه هاي بين مزارع وارد شده كه جهاد كشاورزي بايد با همراهي راهداري و امور آب، مشكلات را رفع كند كه خوشبختانه در اين خصوص اقدامات خوبي صورت پذيرفته است.
اسد عبداللهي در پايان خاطر نشان ساخت: موضوع كشت محصولات آب دوست در شهرستان نيازمند مصوبه ي شوراي محافظت از آب استان است و جهاد كشاورزي بايد از كشت اين محصولات، بدون مجوز شورا، جلوگيري كند.
تعداد بازدید : 8
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal