فرمانداری شهرستان خرم آباد
اخبار فرمانداری و بخشداری ها
1398/02/15
مطالعه و كتابخواني پيش نياز توسعه مطالعه و كتابخواني پيش نياز توسعه
به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان خرم آباد، محمود آشناگر در جلسه انجمن كتابخانه هاي عمومي شهرستان كه پيش از ظهر امروز در سالن جلسات شماره يك فرمانداري برگزار شد،با اشاره به نقش مهم كتابخواني در توسعه، گفت: موضوع كتاب و كتابخواني در جامعه مغفول مانده است و بايد تلاش كنيم با ارائه ي راهكارهاي عملي در اينگونه جلسات، مردم را با كتاب و فرهنگ مطالعه و كتابخواني آشتي دهيم.
وي افزود: موضوع تخصيص نيم درصد از درآمد شهرداري ها به موضوع كتابخواني و كتابخانه ها، قانون است و بايد بلاواسطه پرداخت شود تا در مسير قانوني طراحي شده هزينه گردد.
معاون فرماندار خرم آباد تاكيد كرد: در جهت پيگيري مشكلات پروژه كتابخانه ي امام جعفر صادق(ع)خرم آباد نياز است يك جلسه ي جداگانه تشكيل و تمام زواياي اين طرح ديده شود.
آشناگر تصريح كرد: استفاده از ظرفيت خيرين كتابخانه ساز در استان و كشور براي به سامان رساندن طرح ها و پروژه هاي حوزه ي كتابخواني،مي تواند بسياري از چالش هاي پيش روي را مرتفع سازد.
معاون فرماندار خرم آباد در پايان اذعان داشت : علاوه بر موضوع زير ساخت هاي مرتبط با كتابخواني،بايد براي گسترش و ترويج فرهنگ مطالعه و كتابخواني نيز برنامه داشته باشيم و در اين راستا اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي،دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي، آموزش و پرورش و اداره كل ورزش و جوانان مي توانند با تدوين راهكارهاي لازم،اين نقيصه را بهبود بخشند
تعداد بازدید : 5
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal