فرمانداری شهرستان خرم آباد
1396/01/01
فرماندار شهرستان خرم آباد گفت: آمادگي برگزاري انتخابات شوراهاي شهر و روستا در چهار شهر و 297 روستاي شهرستان خرم آباد وجود دارد فرماندار شهرستان خرم آباد گفت: آمادگي برگزاري انتخابات شوراهاي شهر و روستا در چهار شهر و 297 روستاي شهرستان خرم آباد وجود دارد
اسد عبدالهي روز دوشنبه در گفت و گو با ايرنا گفت: هم اكنون 297 روستاي واجد برگزاري انتخابات شوراها در چهار بخش شهرستان خرم آباد وجود دارد كه اين روستاها از نظر جمعيتي يا 20 خانوار دارند و يا اينكه تعداد جمعيت آنها به 100 نفر مي رسد.
وي افزود: همچنين انتخابات شوراهاي شهر نيز در در چهار شهر خرم آباد، زاغه، بيرانشهر و سپيددشت شهرستان خرم آباد برگزار خواهد شد.
فرماندار خرم آباد با بيان اينكه برگزاري اين دوره از انتخابات شوراهاي با گذشته از نظر تعدا اعضاي شوراي شهر متفاوت است گفت:
با توجه به مصوبه مجلس مبني بر كاهش اعضاي شوراي شهر در كل كشور، در خرم آباد نيز تعداد اعضاي شوراي شهر از 13 نفر به 9 نفر كاهش پيدا مي كند.
وي گفت: با توجه به اينكه برگزاري انتخابات شوراهاي روستايي نيز بنا بر سرشماري سال 1395 انجام مي شود ؛ برخي از روستاها بر اساس آخرين آمار سرشماري از نظر جمعيتي ممكن است دچار تغييرات افزايشي يا كاهشي جمعيت شده باشند.
فرماندار خرم آباد با اشاره به اينكه در انتخابات دوره هاي قبلي سوء پيشينه لازم نبود گفت: ولي در اين دور از انتخابات شوراها، داوطلبان متقاضي ثبت نام بايد گواهي سوء پيشينه را از نيروي انتظامي و دادسراها تهيه كنند و براي ثبت نام ارائه دهند.
وي گفت: بنا بود بخشي از برگزاري انتخابات در مراكز استان ها بصورت الكترونيكي صورت گيرد كه در لرستان به دليل آماده نبودن زيرساحت هاي انجام اين كار ، برگزاري انتخابات به همان روش سنتي انجام مي شود.
عبدالهي اظهار كرد: تبليغات كانديداهاي انتخابات شورها از هشت روز قبل از برگزاري انتخابات آغاز مي شود و 24 ساعت قبل از آن نيز بايد متوقف شود كه در اين خصوص نيز جلسه اي با حضور كانديداها بعد از اينكه صلاحيت آنها تاييد شد برگزار خواهد شد تا در رعايت قانون انتخابات نهايت همكاري را داشته باشند.
وي گفت: ثبت نام از داوطلبان از امروز 30 اسفند ماه آغاز شد ه و تا 6 فرودين 96 ادامه دارد بعد از آن به مدت يك هفته از مراجع چهارگانه ثبت احوال، نيروي انتظامي ، دادگستري و اطلاعات سوابق افراد استعلام مي شود.
فرماندار شهرستان خرم آباد افزود: بعد از يك هفته بررسي صلاحيت ها به مدت يك هفته انجام خواهد شد و در مرحله بعدي كسانيكه تاييد نشوند مي توانند به هيات نظارت بر انتخابات شوراها اعتراض كنند.
وي گفت: برگزاري انتخابات شوراها طرحي بزرگ و گسترده است كه همه دستگاهها موظف به همكاري در برگزاري آن هستند.
انتخابات پنجمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا همزمان با انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهوري و نخستين مياندوره اي دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي 29 ارديبهشت ماه 1396 برگزار مي شود.
تعداد بازدید : 71
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal