فرمانداری شهرستان خرم آباد
1397/04/31
جلسه شوراي فني راه هاي شهرستان هاي خرم آباد وچگني باحضورمهندس خيراله خادمي معاون وزير راه جلسه شوراي فني راه هاي شهرستان هاي خرم آباد وچگني  باحضورمهندس خيراله خادمي معاون وزير راه
اين جلسه با حضور مهندس خادمي خيرالله خادمي معاون وزير راه ، دكتر بيرانوندي نماينده مردم خرم آباد وچگني ، دكتر مرادپور معاون هما هنگي امور عمراني استانداري لرستان ، دكتر عبدالهي فرماندار خرم آباد ، مهندس قدرت ترابي نژاد فرماندار چگني و بخشداران و جمعي از دهياران نماينگان شوراهاي بخش ؛ شهرستان هاي خرم آباد وچگني درمحل فرمانداري خرم آباد برگزار شد .عبدالهي فرماندار خرم آباد و مهندس ترابي نژاد فرماندار چگني ؛درابتداي جلسه درخصوص مسائل ومشكلات حوزه كاري خود دربحث راه به ارائه گزارش پر داختند .
خادمي در جلسه شوراي فني راه و شهرسازي لرستان اظهار داشت: دولت شرايط بسيار سختي از نظر وضعيت اقتصادي دارد و در اين راستا بدترين شرايط را در طي چند سال اخير تجربه مي‌كنيم بنابراين بايد انتظاراتي كه وجود دارد را مطابق با شرايط و امكانات موجود برآورده كنيم.
وي افزود: در كشور حدود 13 هزار كيلومتر خط ريلي داريم كه مربوط به حدود 100 سال پيش است و در حال حاضر نيز حدود 3400 كيلومتر مسير جديد ريلي در حال احداث داريم كه اين رقم نشان مي‌دهد كه وظيفه خود را به خوبي انجام داده و در اين زمينه خوب پيش رفته‌ايم.
معاون وزير راه و شهرسازي با اشاره به اينكه در استان لرستان نيز 2 پروزه ريلي در دست ساخت داريم عنوان كرد: پروژه خط ريلي دورود به خرم‌آباد كه داراي 114 كيلومتر طول بوده و يكي از سخت‌ترين پروژه‌هاي كشور به شمار مي‌رود و اين سختي كار هزينه بسيار زيادي را براي كشور داشته و در حال حاضر 36 درصد پيشرفت فيزيكي دارد.
وي بيان كرد: پروژه ريلي شرقي- غربي كه از لرستان به استان اصفهان متصل مي‌شود نيز پروژه ديگر اين استان است كه در زمينه توسعه استان و كوتاه كردن مسير براي انتقال بار ترانزيتي از جنوب به مركز كشور موثر است.
خادمي گفت: در حال حاضر نيز يك طرح تدوين شده كه به سمت جنوب است و ترانزيت بار از بنادر در جنوبي به سمت مركز كشور منتقل مي‌كند در اين طرح سعي شده كه جمعيت زيادي از استان پوشش داده شود و اميدواريم نمايندگان مردم اين طرح را در مجلس پيگيري كنند تا اين پروژه به عنوان يك پروژه ملي اشتغالزا اجرا شود.
وي تصريح كرد: در بخش آزاد راه نيز امسال و سال قبل در كشور 16 پروژه در 10 محور كشور در حال اجرا است كه در اين پروژه‌ها بالغ بر 5000 دستگاه ماشين سنگين فعاليت داشته و 15 هزار نفر در آن‌ها كار مي‌كنند.
وي با تاكيد بر اينكه در لرستان نيز پروژه آزادراه مهم خرم‌آباد به بروجرد و اراك و سلفچگان را داريم و قطعه شمالي آن 70 درصد پيشرفت فيزيكي داشته و تا ابتداي سال آينده به طور حتم قطعه اول آن تكميل خواهد شد.
خادمي اظهار داشت: طي 6 ماه آينده نيز بنا شده كه 281 كيلومتر آزاد راه به بهره‌برداري برسد كه اين مقدار رقم قابل توجهي است چراكه در سال‌هاي گذشته به طور ميانگين 90 كيلومتر آزادراه در سال به بهره‌برداري مي‌رسيد.
وي با بيان اينكه در بخش‌هاي بزرگراهي نيز 7800كيلومتر بزرگراه در دست كار داريم، افزود: در لرستان در هر سه بخش پروژه‌هاي مهمي در دست اجرا داريم كه در زمينه گردشگري و توسعه و اشتغال موثر هستند.
معاون وزير راه و شهرسازي لرستان عنوان كرد: در اين سه بخش بيش از 2300 نفر مشغول به كار هستند و در چرخش مالي غيرمستقيم تاثير بسيار زيادي دارند.
مبع: تسنيم
تعداد بازدید : 72
Powered by DorsaPortal