هسته گزینش
اخبار
1394/10/22
دبير هيات عالي گزينش كشور: كميت و كيفيت در گزينش ها لحاظ شود دبير هيات عالي گزينش كشور: كميت و كيفيت در گزينش ها لحاظ شود

     اسدالله وطني روز شنبه در همايش بزرگ گزينشگران استان لرستان در خرم آباد افزود: گزينشگران دستگاه هاي اجرايي بايد با دقت نظر و رعايت عدالت، عقلانيت و قانون در خصوص بررسي افراد اقدام كنند.
وي تصريح كرد: در گزينش افراد بايد سوالات و مسائل مرتبط لحاظ شود كه متاسفانه در برخي از موارد و در گذشته سوالات غير مرتبط و غير كارشناسي موجب بروز مشكلاتي شده است.
وي اضافه كرد: در اوايل انقلاب اسلامي برخي از گزينشگران با ارائه و طرح سوالات غير مرتبط موجب بروز هجمه هاي به گزينش و گزينشگران شده كه در برخي از فيلم هاي معاصر به آنها پرداخته شده است.
وي با اشاره به اهميت گزينش در جمهوري اسلامي اظهار داشت: گزينش و گزينشگران با در نظر گرفتن انصاف و عقلانيت مي توانند زمينه حضور افراد موثر و كارآمد را در نظام جمهوري اسلامي ايجاد كنند.
وي ايجاد كارگروههاي تخصصي در خصوص به روز رساني قوانين، ايجاد انگيزه در گزينشگران و هماهنگي بين هسته هاي گزينش را از اقدامات هيات عالي گزينش كشور دانست و اظهار داشت: گزينشگران بايد با سعي و تلاش خود در راستاي توسعه عدالت و جذب نيروهاي كارآمد براي دستگاههاي اجرايي كشور اقدام كنند.
در ادامه اين همايش معاون نظارت و ارزشيابي عملكرد دبيرخانه هيات عالي گزينش كشور نيز گفت: گزينش يك موضوع اعتقادي و اسلامي است.
حجت الاسلام لطف الله ثقفي افزود: گزينشگران وظيفه و رسالت سنگيني را در دستگاه هاي اجرايي بر عهده دارند و بايد با در نظر گرفتن موضوعات اعتقادي و اسلامي به گزينش و بررسي صلاحيت افراد بپردازند.
وي تصريح كرد: گزينشگران به عنوان پاسداران انقلاب اسلامي و دين مبين اسلام بايستي براي توسعه دين اسلام وحفاظت از انقلاب اسلامي اقدام كنند.
وي حركت گزينشگران را در راستاي توسعه اسلام و انقلاب دانست و اظهار داشت: اسلام و انقلاب اسلامي به عنوان يك امانت بزرگ است كه بايد با تلاش و كوشش از آن حفاظت كنيم.
در ادامه اين همايش،مسوولان،پرسش گران و گزينشگران ادارات استان به طرح سوالات ومسائل اداري خود پرداخته كه مهمانان كشوري اين همايش به سوالات مطرح شده پاسخ دادند.
نهاد گزينش كشور بر اساس فرمان تاريخي امام خميني (ره) در 15 دي ماه سال 1361 مبني بر تنقيح و تاسيس اين نهاد، تاسيس شده است./

تعداد بازدید : 726
Powered by DorsaPortal