دفتر استاندار
اخبار
1398/01/20
استاندار لرستان: ساخت و ساز مناطق سيل زده با جانمايي جديد آغاز مي شود استاندار لرستان:  ساخت و ساز مناطق سيل زده با جانمايي جديد آغاز مي شود

استاندار لرستان:

ساخت و ساز مناطق سيل زده با جانمايي جديد آغاز مي شود

استاندار لرستان گفت: با توجه به اينكه برخي روستاها و واحدهاي مسكن شهري مناطق سيل زده در بستر رودخانه بوده، ساخت وساز جايگزين با جانمايي جديد انجام مي شود.

به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان ، سيد موسي خادمي شامگاه دوشنبه در جلسه ستاد بحران در محل استانداري افزود: تخريب هاي حاصل از سيل در چهار دسته شناسايي شده كه بازسازي هركدام بايد با برنامه ريزي هاي كوتاه و بلند مدت انجام شود.

وي اظهار داشت: برخي واحدها آب گرفته شده اند و برخي نيز خسارت جزيي ديده اند، اما منازلي نيزقابل تعمير نبوده و بايد در همان محل به صورت كلي تخريب و بازسازي شود.

وي تصريح كرد: برخي از واحدهاي سيل زده نيز نبايد در محل فعلي بازسازي يا احداث مجدد شوند چرا كه در بستر و يا حريم رودخانه قرار دارند كه بايد با جانمايي جديد، از اين حريم ها حفظ شوند.

وي با تاكيد بر تامين مكان مناسب و تخصيص تسهيلات به اين واحدها گفت: اداره كل راه و شهرسازي با همكاري آب منطقه اي نسبت به تعيين بستر و حريم رودخانه ها ازجمله در پلدختر و معمولان اقدام كنند تا مجوزهاي جديد ساخت و ساز بر اين اساس صادر شود.

استاندار لرستان باتقدير از همت ملي براي كمك به سيل زدگان استان ادامه داد: كارهاي بزرگي در استان صورت گرفت و توجه مسئولان ملي به لرستان مثالزدني بوده است.

خادمي گفت: اكنون دستگاههابايد برنامه زمانبندي خود را براي برقراري شبكه هاي كامل برق، آب و گاز ارائه كنند.

وي تاكيد كرد: متاسفانه برخي روستاهاي پلدختر به طور كامل زير آب رفته كه هلال احمر بايد نسبت به ايجاد كمپ در اين مناطق اقدام كرده و آب و برق نيز تامين شود.

وي تصريح كرد: چنانچه مساله اسكان سيل زدگان در شهر پلدختر حل شود 70 درصد كار انجام شده اما در هم تنيدگي جمعيت و تقاضاي افراد غير سيل زده نيز روند كار را تا حدودي سخت كرد.

استاندار لرستان اضافه كرد: همچنين جهاد كشاورزي بايد اقدامات فوري را براي جلوگيري از خسارات بزرگتر در دستور كار قرار دهد و ايستگاههاي پمپاژ را راه اندازي كند.

خادمي همچنين افزود: متاسفانه پس از سيل، موضوع رانش زمين به چالش جديدي تبديل شده و به تازگي دردورود موجب قطع برق 10 و راه 15 روستا شده است.

تعداد بازدید : 60
Powered by DorsaPortal